Sztuczna inteligencja (SI) we współczesnej onkologii

Opiekun: dr hab. n. tech. Jan Poleszczuk

Prawdziwa rewolucja, czy tylko potencjalnie użyteczny i kosztowny dodatek?

W dzisiejszym świecie niemal w każdym dużym projekcie można znaleźć wzmiankę o wykorzystaniu sztucznej inteligencji do analizy zebranych w projekcie danych medycznych (obrazach, wynikach laboratoryjnych, notatkach klinicznych, itp.). Najczęściej jednak zbieranie danych dla SI wiąże się z ogromnym nakładem prac (szczególnie lekarzy i zespołów IT szpitali), który ostatecznie nie przekłada się na zadowalające rezultaty. Celem kursu jest przekazanie osobom mającymi do czynienia z SI, zarówno od strony dostarczycieli/generatorów danych, jak i od strony analityków kompetencji, które pozwolą ocenić, czy dane zagadnienie badawcze rzeczywiście wymaga zastosowania SI i czy warto w nie angażować duże zasoby czasowe jednostki medycznej. Znane są bowiem przykłady, w których dużo prostsze modele oparte na wiedzy eksperckiej są lepsze bądź porównywalne z wynikami uzyskanymi przez SI. Co więcej, w trakcie kursu postaramy się także przekazać kompetencje pozwalające w przyszłości na ocenę, czy dana propozycja wykorzystania SI ma rzeczywiście potencjał aplikacyjny w praktyce klinicznej.


Celem kursu jest nabycie przez lekarzy biorących udział w projektach badawczych i osoby zajmujące się szeroko pojętą analityką danych medycznych kompetencji w zakresie możliwości wykorzystania i rozwoju sztucznej inteligencji w ich obszarze zainteresowań. Po kursie uczestnik będzie mógł ocenić rzeczywisty potencjał drzemiący w wykorzystaniu SI w danym problemie badawczym/klinicznym.

Zakres tematyczny kursu dostępny wkrótce.

Program

Opis

Dla kogo

Kurs rekomendowany dla lekarzy specjalistów, którzy biorą udział w projektach badawczych oraz osób zajmujących się szeroko pojętą analityką danych medycznych

Kurs

stacjonarny

wkrótce

Punkty edukacyjne

Certyfikat uczestnictwa

Skrypt edukacyjny

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail od spółki Oncotransfer Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-781) ul. Roentgena 5, informacji marketingowych o kursach oferowanych przez Oncotransfer, także innych niż obecnie zamawiany, a także innych informacji handlowych (w tym dotyczących ofert promocyjnych oraz nowych produktów i usług oferowanych przez Oncotransfer). W razie wyrażenia zgody Pani/a dane osobowe zostaną przekazane do spółki Oncotransfer Sp. z o.o. Ma Pan/Pani prawo do wycofania zgody, dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia danych. Ma Pan/Pani również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Kliknij i dowiedz się więcej o ochronie danych osobowych.

Warszawska Szkoła Epidemiologii i Prewencji Nowotworów – Zdobywaj nowe kwalifikacje

z najlepszymi

Roentgena 5

02-781 Warszawa

Home
Kurs
Kup teraz

Szkoła

Skontaktuj się z nami

+48 507 837 985

szkola@oncotransfer.pl

Regulamin
Polityka Prywatności

Warszawska Szkoła Epidemiologii i Prewencji Nowotworów

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone